دردنامه نویسنده ای اندیمشکی درباره توهین نژادپرستان به قوم لر

 است را دیدم، خواندم که قوم لر را چگونه به بی فرهنگی نشانه رفته است ،اشک بر جبینم سرازیر شد.نمی دانستم اینقدر شیر تو شیر است که هرکسی به این راحتی صلابت و هویت قومی بزرگ را چراغ روشن مورد هتک قرار دهد.با تأملی دریافتم که عجبا بوریا باف به کارگاه حریر رفته است.باد در کعب عده ای اینچنین دمیده شده که تا این اندازه جسارت پیدا کرده اند که در سرزمین پاک آریایی جولان دهند.جناب آجیلی گناه ما قوم لر این است که در طول تاریخ پرافت و خیز این کشور همیشه بی محابا در مقابل مهاجمین (یونان،مغول،تاتار،عثمانی،انگلیسی،افغان و غیره)تا پای جان از این آب و خاک دفاع نموده ایم و هست و نیست خود را از دست داده ایم.
بلی اگر سردار اسد بختیاری با پهلوی کنار می آمد و پیچ و خمهای ریاست و سیاست کثیف را طی می نمود در راه نماند و مثل دیگران در ساحل ریاست لنگر انداخت و قوم لر آنقدر آزار و اذیت نمی شدند و بناحق بزرگانش به پای دار نمی رفتند که الان شما برای فرزندانشان خط و نشان تعیین کنید و محدودیت قائل شوید.دریغا
بلی تقصیر ما اقوام لر در تاریخ اینست زمانی که امپراطوری عظیم ساسانی سقوط کرد فرصت طلب نشدیم که سجایای اخلاقی یعنی ایرانی و آریایی بودن خود را از دست بدهیم.لر و ماد و آریایی و ایرانی و البته موحد ماندیم که ماندیم.
جناب هیچ می دانی که اگر آریوبرزن فرزند لر بزرگ آن پس گردنی تاریخی را به لشگر اسکندر مقدونی نمی زد الآن ایران عزیز چه حال و هوایی داشت ؟خود اسکندر می گوید که اگر پادشاه ایران یک سوم آریوبرزن مقاومت کرده بود نمی توانستیم ایران را بگیریم و بعد تو می گویی ...

جناب ما همه ایرانی هستیم و به همه ی دانشمندان و بزرگانمان افتخار می کنیم.مجتهد عالیقدر بروجردی ، آیت اله کمالوند،استاد زرین کوب، استاد اوستا،استاد پیرنیا،استاد شهیدی هم از نژاد لر و در سرزمین پاک ایران بزرگ شده اند.کی بی فرهنگ است؟
جناب ما همه ایرانی هستیم و از دیرباز پیوندی ناخوانده و اتحادی نانوشته با هم داریم،هر کسی که خواسته یا ناخواسته سعی در تفرقه و اختلاف بین اقوام ایرانی داشته باشد و تجزیه طلبی را در سر بپروراند قدم و قلم او را می شکنیم.
جناب شما طبق ماده 697 قانون مجازات اسلامی به گسترده ترین قوم ایرانی اهانت کرده اید و تشویش اذهان نموده اید.وفق مفاد همین قوانین باید مجازات شوید.انشاء اله دادستان کل کشور(مدعی العموم) اقدام خواهند کرد./.

منبع: انجمن تحصیلکردگان لر 

 

 

/ 26 نظر / 53 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پوراندخت

کسانیکه داعیه عدالت وبرتری به تقوی را می زنند.کسانیکه شرق وغرب جهان را به جرم بی عدالتی محکوم می کنند. چرا به یکی از شریف ترین اقوام ایران زمین که هیچوقت در طول تاریخ این مرز وبوم کوچکترین آسیبی به تمامیت وحاکمیت کشور نرسانده اند.اهانت می کنند. در معتبرترین دانشگاه های جهان نژادهای مختلفی اعم از سیاه سفیدزرد هندی ایرانی و... درحال تحصیل هستندوهیچگونه مشکلی ندارند در حالیکه در کشور خود مورد اهانت قرار می گیرنداین بود برابری وبرادری؟ چـــــــــــــــــــــــــــــــــــرا؟

پرنیان

سلام دوست عزیز با پست (گذشتی که برایم درسی بزرگ شد) به روز می باشم و منتظر حضور گرم شما و همه دوستان دیگر می باشم.

امیرهوشنگ

با عرض سلام متنتون و خوندم خیلی خوشحال شدم از اینکه با تمام درد و حسی که داشتید بدون هیچگونه کینه و غرض ورزی و بدون هیچ توهینی اعتراض خودتون و به گوش همه رساندید کاش همه (لااقل با سوادهایمان) اینگونه پاسخگویی را الگوی خود سازیم. دوست من نمی دانم بگویم ناراحت نشو یا ... اما در همه قشر جوامع همه جور انسان و متعاقب آن همه نوع طرز فکر پیدا می شود اما وظیفه شما و امثال شما این است که با احترام تمام نادانستنی های این دسته را به آنها بیاموزید تا نوع نگاهشان عوض شود . همه می دانیم که هروقت سخن از دلاوری و رشادت میشود ناخداگاه تصویری از یک هموطن لر در ذهن مجسم می شود با هیبتی استوار و پوششی سفید و راه راه بر اسبی زیبا و تفنگی بر دوش. با تشکر از حضور شما در وبلاگ ناچیزم.

عبداله زاده

با سلام خدمت برادر خودم زنده باد لر زنده باد بختیاری زنده باد چکانی خیلی مخلصیم علی آقا

سپهوند

سلام وبلاگتون خوبه موفق باشید .

فرشته

بیا تا بر آریم دستی زدل که نتوان برآورد فردا زگل خلاف طریفت بود دوستان تمنا کنیم از خدا جز خدا گر از دوست چشمت بر احسان اوست تو در بند خویشی نه در بند دوست تو را تا دهن باشد از حرص باز نیاید به گوش دل از غیب راز.. سلام مهربونم به روزم ومنتظر حضورت. نگاهت را از افکارم دریغ مدار

پرنیان

دوستان گرامی زیبا ترین جمله های خود را در وصف ایام محرم در قسمت نظران وبگاه www.parnian.in نوشته و به نام خودتان در همین پست انتشار داده می شود و بعد از ایام محرم به انتخاب خود شما دوستان زیباترین جمله ها انتخاب خواهند شد. لطفا به دوستان دیگر نیز اطلاع رسانی نمایید. اجرتان با سیدالشهدا

سپهوند

سلام ممنون از لطفتون . من هم شما رو لینک کردم .

خان صادقی

سلام گویل چکانی حالتو چطوره به ایما هم سری بزنین