بختیاری‌ها در صف مقدم پاسداری از کشور قرار دارند

ارسال به دوستان

رئیس پژوهشکده ابوریحان بیرونی:
بختیاری‌ها در صف مقدم پاسداری از کشور قرار دارند

خبرگزاری فارس: رئیس پژوهشکده ابوریحان بیرونی گفت: بختیاری‌ها همواره در طول تاریخ در پاسداری از مرزهای جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی کشور در صف مقدم بوده‌اند.

خبرگزاری فارس: بختیاری‌ها در صف مقدم پاسداری از کشور قرار دارند

 

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، کیانوش کیانی عصر امروز در بازدید از جاذبه‌های گردشگری این استان، اظهار داشت: کلاس‌های آموزشی در موزه‌های کشور باید تشکیل شود و دانش‌آموزان از همان ابتدا با تاریخ و تمدن خود به خوبی آشنا شوند.

وی افزود: در فرانسه دانش‌آموزان را به موزه لوور پاریس می‎برند و برای آن‌ها کلاس‌های آموزشی می‌گذارند که در کشور ما هم باید چنین برنامه‌هایی اجرا شود.

کیانی با تاکید بر توسعه موزه‌ها در کشور، تصریح کرد: موزه‌ها از آنجایی که در حفظ و حراست از آثار تاریخی و ملی هر کشور نقش مهمی ایفا می‎‌کنند، دارای اهمیت بالایی هستند.

وی افزود: با توسعه موزه‌ها می‎توان گام مهمی در راستای اکوتوریسم و درآمدزایی در نقاط مختلف کشور برداشت.

رئیس پژوهشکده ابوریحان بیرونی بر ضرورت بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی تاکید کرد و اظهار داشت: بازدید از موزه‌ها بهترین کلاس آموزشی برای افراد است تا به طور مستقیم با فرهنگ و تمدن باستانی خود آشنا شوند.

کیانی در ادامه با اشاره به نقش مهم بختیاری‌ها در حفظ و حراست از فرهنگ و تمدن کشور، افزود: بختیاری‌ها همواره در طول تاریخ در پاسداری از مرزهای جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی کشور در صف مقدم بوده‌اند.

وی با اشاره به نقاشی‌های قلعه تاریخی چالشتر شهرکرد، تصریح کرد: با تهیه کتاب و اسلاید از این نقاشی‌های تاریخی می‌توان آن را در اختیار عموم مردم قرار داد.

وی به هنر قالیبافی این استان نیز اشاره کرد و گفت: هنر قالیبافی در این استان خاستگاه و قدمت بالایی دارد که ایجاد موزه فرش می‌تواند این قدمت را به نحو مطلوب‌تری به افراد نشان دهد.

کیانی خاطرنشان کرد: امید می‌رود با توجه به ظرفیت‌ها‌ی بالای این استان در بخش‌های مختلف فرهنگی و تمدنی به‌زودی شاهد رشد و رونق صنعت گردشگری در آن باشیم.

/ 0 نظر / 19 بازدید