مستند زندگی و افکار‌ قیصر امین ‌پور ساخته میشود

 

مستند زندگی و افکار‌ قیصر امین ‌پور ساخته میشود

شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۳۴
 
مستند زندگی و افکار‌ قیصر امین ‌پور ساخته میشود
 
«ناگهان چقدر زود دیر شد» عنوان مستندی درباره‌ قیصر امین‌پور است که در سه قسمت بیست‌دقیقه‌‌‌ای آماده خواهد شد. 

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز) ‌به نقل از ایسنا، بهزاد کوهزاد از تهیه‌کنندگان این مستند گفت: این مستند در مرحله‌ پیش‌تولید و پژوهش است و تصویربرداری آن یک‌ ماه دیگر در گتوند، دزفول، اهواز و تهران آغاز می‌شود. 

کوهزاد همچنین افزود: این مستند به زندگی و افکار قیصر امین‌پور، شاعر گتوندی می‌پردازد که تأثیر زیادی بر شعر امروز داشته است. 

او در ادامه گفت: ابراهیم سعیدی‌نژاد محقق، کارگردان و تدوین‌گر، پویا کوهزاد مدیر تولید، ابراهیم دوانی‌نژاد، تصویربردار، و عبدالمحمد چینی‌ساز، نویسنده‌ «ناگهان چقدر زود دیر شد» هستند. 

قیصر امین‌پور زاده‌ دوم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۳۸ در گتوند خوزستان بود که هشتم آبان‌ماه سال ۱۳۸۶ درگذشت. 

«تنفس صبح» و «در کوچه‌ آفتاب» (۱۳۶۳)، «آینه‌های ناگهان» (۱۳۷۲)، «گل‌ها همه آفتابگردانند» (۱۳۸۰) و «دستور زبان عشق» (۱۳۸۶) از مجموعه‌های شعر این شاعر برای بزرگسالان هستند. 

«گزینه‌ اشعار» او هم در سال ۱۳۷۸ منتشر شد. همچنین «توفان در پرانتز» (نثر ادبی) و «منظومه‌ ظهر روز دهم» (برای نوجوانان) (۱۳۶۵)، «مثل چشمه، مثل رود» (برای نوجوانان) (۱۳۶۸)، «بی‌بال پریدن» (نثر ادبی برای نوجوانان)، «گفت‌وگوهای بی‌گفت‌وگو» (۱۳۷۰)، «به‌قول پرستو» (برای نوجوانان) (۱۳۷۵)، «سنت و نوآوری در شعر معاصر» (۱۳۸۳) و «شعر و کودکی» (۱۳۸۶)، آثار به‌جامانده از او هستند.
/ 0 نظر / 15 بازدید