بیانیه استادان لر زبان دانشگاههای خوزستان درباره نامه نژادپرستانه سرپرست سابق دا

امروز در شرایطی که که به فرمایش مقام عظمای ولایت، "جبهه استکبار همه تیرهای خود را بر ضد ملت ایران، خرج کرده و به تیرهای آخر رسیده" و در حالی که برگزاری شکوهمند اجلاس سران غیرمتعهدها دنیای استکبار و نظام سلطه جهانی را سرافکنده و مستاصل نموده بود؛ دست دشمن از قلم دوستی نابخرد و بی بصیرت سر برآورد و سبب شد تا دنیای رسانه ای غرب که دو هفته پیش به الاغی عروسکی دلخوش کرده بودند؛ این بار برای تهیه خوراک رسانه ای به سرپرست استادنمای دانشگاه رامین متوسل شوند و در شرایط که ما بیش از هر زمان به وحدت و همدلی نیاز داریم، بر طبل تفرقه و تشتت ملی و قومی بکوبند.

اقدام غیر قابل دفاع سرپرست دانشگاه رامین، مصداق عینی "تیر در خشاب خالی دشمن گذاشتن" است. این اقدام جاهلانه چه در اثر سهل انگاری بوده و چه خدای ناکرده عامدانه باشد، سودش را فقط دشمن مترصد فرصت می برد و دودش هم به چشم ملت مظلوم و صبور ایران اسلامی می رود که رفت. 

ما جمعی از دانشگاهیان لرزبان استان خوزستان، ضمن عذرخواهی از محضر مقام معظم رهبری، مردم غیور لر و نمایندگان شریف مجلس، دانشجویان و فرهیختگان استان های همجوار خوزستان که مجاهدات های بی بدیل شان ناموس خوزستان و خوزستانی را از تجاوز دشمن بعث نجات داد، ضمن تشکر از وزیر محترم به خاطر عزل فوری ایشان، خواستار اخراج سریع این فرد هتاک از حریم مقدس دانشگاه هستیم. 

از ریاست محترم دستگاه قضا، دادستان کل کشور، و دادستان های استان های ذکر شده در این نامه نژادپرستانه (استانهای چهارمحال بختیاری، لرستان، ایلام و خوزستان)، تقاضا داریم تا در اسرع وقت علیه این استادنما، به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و توهین به قومیت ها، اعلام جرم نماید. 

ضمناً بر خود لازم می دانیم نکات زیر را در جهت هرچه روشن تر شدن اذهان عموم مردم شریف ایران اسلامی ابراز داریم:

۱. نامه این فرد، تنها بیانگر اعتقادات و افکار ایشان و گروه قلیلی (که تعدادشان به انگشتان دو دست هم نمی رسد) از استادنماهای دانشگاههای خوزستان است که چندین سال است با توسل ظاهری به مقدسات، به تکفیر هر کسی که از ایشان بیشتر می فهمد، مشغول هستند. 

در این میان، یکی از این عده قلیل استادنما، نابخردانه آنچه در دلش بوده به رشته تحریر درآورده است. لذا ما جمعی از دانشگاهیان لر زبان استان خوزستان ضمن اعلام برائت از این اقدام سخیف و نژادپرستانه؛ اعلام می داریم که قسمت اعظم پیشرفت های علمی دانشگاههای استان خوزستان در نتیجه تلاشهای مجاهدانه دانشجویان استان های یاد شده در نامه؛ حاصل شده است و برخود فرض می دانیم از تلاش و مجاهدت این دانشجویان ساعی تشکر و قدردانی نماییم.

۲. برخلاف ادعای این فرد، در سراسر این نامه هیچ اشاره ای به بومی گزینی یا افزایش پذیرش دانش آموزان خوزستانی نشده است و در واقع توجیهات ارائه شده از ایشان در مصاحبه های بعدی، دروغی بزرگ است که در راستای فرار به جلو و کسب حمایت مردم شریف خوزستان از ایشان صادر شده است. ایشان ابتدا با توهین و سپس با توجیه دروغ، اوج تقوای ادعایی خود را نشان داده است.

۳. ایشان در ادامه فرافکنی ها، ناتوانی مفرط خود در اداره دانشگاه را، حضور دانشجویان لر زبان نسبت داده و مدعی شده که سطح علمی دانشگاه با حضور این افراد تنزل یافته است تا به این صورت بتواند عدم تبدیل حکم سرپرستی دوساله خود به ریاست را، از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی توجیه کند. این در حالی است که در بسیاری از دانشگاههای ایران به ویژه خوزستان، دانشجویان استان های یاد شده جزء ۱۰ درصد اول قبولی های دوره های تحصیلات کمیلی به شمار می روند.

۴. این فرد هتاک، در این نامه آشکارا قوم لر را زمینه ساز ایجاد مشکلات فرهنگی برای دانشگاه اعلام کرده است. در جهت آگاهی ایشان و سایر کوته نظرانی که حرف دلشان با این فرد بی بصیرت یکسان است؛ باید عرض کنیم که قوم لر با اقتداء به مولای متقیان که "زره بدون پوشش پشت" می پوشید تا به دشمن پشت نکند؛ از دوره آریوبرزن تا پرافتخارترین دوره تاریخ ایران یعنی دوران دفاع مقدس، همیشه در خط مقدم و خط شکن بوده اند و در دوران صفویه که حکومت شیعی در ایران شکل گرفت بازوی توانمند صفویان در دفاع از مرزهای کیان تشیع بوده اند. و در دوران مشروطه زیر پرچم علمای اسلام، اصفهان و تهران را از یوغ استبداد نجات دادند. قوم لر بیشترین شهدایش را در آغاز عملیات های غرورآفرین تقدیم اسلام و ایران نموده است که نشان دهنده غیرت و خط شکنی این قوم است. آری قوم لر مثل این فرد و دوستانش، بسیجیان بعد از جنگ نبوده و نیستند. قوم لر در هیچ دوره از تاریخ سترگ ایران مثل این فرد بی بصیرت و دوستانش بر ضد همبستگی ملی و تمامیت ارضی ایران اقدام ننموده است.

۵. برای ما دانشگاهیان استان خوزستان مایه شرمساری است که سکان هدایت قدیمی ترین دانشگاه استان و دانشگاهی که به جای دانشگاه جندی شاپور بنا نهاده شده، امروز به دست کسی است که نه تنها بهره ای از علم و فرهنگ نبرده؛ بلکه با بی بصیرتی تمام در شرایط حساس کشور برخلاف فرمایشات مقام معظم رهبری ضمن ایجاد تفرقه قومی، آشکار بر علیه امنیت ملی کشور اقدام می نماید. متاسفانه قاطبه دانشگاهیان استان بارها نظرات مشفقانه خود را در مورد عدم صلاحیت این فرد بی بصیرت اعلام نموده بودند اما گروهی خاص، به انحاء مختلف، وزرات علوم را از عزل نامبرده منصرف کردند.

در پایان از همه همتباران بزرگوار قوم لر انتظار داریم همانگونه در دوران دفاع مقدس گوش به فرمان مقتدای خویش، حضرت امام (ره)، با جانفشانی خود دنیای استکبار را از رسیدن به مطامع نامشروعش ناکام گذاشتند؛ امروز نیز با تأسی و فرمانبری محض از مقام معظم رهبری، با حفظ آرامش و صبر انقلابی، نظام بین المللی سلطه را در خلق توطئه ای جدید ناکام گذارند. 

با شناختی که از رئیس جمهور عدالت محور و وزیر محترم علوم داشتیم، می دانستیم که این فرد به زودی از مقام خود عزل خواهد شد. اما عزل ایشان اولین قدم است و انشاالله قوم بزرگ لر، در هر یک از شهرهای لرنشین، با اقامه حداقل یک دعوی علیه این فرد هتاک، شرایطی را فراهم آورند تا ایشان برای پاسخگویی در پیشگاه محکمه، تا آخر عمر از یک شهر لر نشین به شهر دیگر در سفر باشد تا بتواند با فرهنگ بزرگ قوم بزرگ لر بیشتر آشنا شود. 

یقیناً چنین کاری بدون اینکه دشمنان ایران و اسلام بتوانند کوچکترین استفاده ای از آن داشته باشند، سبب خواهد شد که هیچ فرد نژادپرستی نتواند این گونه شفاف و رسمی به اقوام ایرانی توهین کند. ضمناً همانگونه که در این نامه ما هیچ اسمی از این فرد گستاخ نیاورده ایم، از عموم همتباران خود انتظار داریم در جهت بزرگ نشدن این فرد کوته فکر، از این به بعد فقط به سمت سابق ایشان اشاره کنند.

منبع: زاگ لر

 

 

 

/ 3 نظر / 28 بازدید
پرنیان

سلام، نظر لطف شماست... شما هم لینک شدید

جعفریان

درود جناب چکانی انگار باید حتما بزنن تو سرمون تا بیدار بشیم امیدوارم دیگه از این اتفاقا نبینیم سپاس از شما

نادر

سلام جالب بوداگه تونستي به ماهم سربزن